W związku z tym, że prawie wszystkie CZAPY, które dostaniecie u nas w sklepie są w 100% z wełny peruwiańskiej lub 85% wełny i 15% wełny z alpaki tworzymy dla was ten wpis żebyście wiedzieli o wełnie więcej. 

JAK DBAĆ O PRZEKOZACKĄ CZAPĘ?
Żeby wasza czapa była jak najdłużej w świetnej formie robimy jej kurację lanolinową, która wygładza włókna wełny (dokładnie tak jak pokazują to na reklamach odżywek do włosów :D). Czyli nie dość, że nie będzie nam się się szybko brudzić, będzie milsza w dotyku i na pewno nie będzie gryzła.
Jak to zrobić? Odmierzoną ilość lanoliny 30-50ml rozpuszczamy w 1-2l wody w misce z gorącą wodą. Czekamy aż temperatura wody nie będzie wyższa niż naszego ciała czyli 36,6o a następnie wcześniej praną wełnę wrzucamy do miski z rozpuszczoną lanoliną, zostawiamy na 3-5h leżakowania. 
(Chociaż ja zostawiam na całą noc). Delikatnie osuszamy na płasko i gotowe!

JAK PRAĆ PRZEKOZACKĘ CZAPĘ?
Gdy już nadejdzie moment, że bez prania ni rusz, to pierzemy ręcznie w niskich temperaturach tzn max 30lub w pralce w programie dla wełny (nie mylić z programem delikatne). Pamiętajcie, że temperatura prania i płukania musi być taka sama żeby uniknąć filcowania czy kurczenia się materiału. Używamy do tego tylko i wyłącznie szarego mydła lub produktów przeznaczonych do prania wełny, a suszymy koniecznie na płasko (i żeby nikt nie wpadł na pomysł by robić to na kaloryferze).

MOJA PRZEKOZACKA CZAPA GRYZIE?!
Easy! To naturalne. Wypierz czapę w płynie do płukania wełny.

MOJA CZAPA PRZEKOZAK MA CICIKI!
Easy! To naturalne, że każdy wyrób, który ma w składzie wełnę będzie się mechacił. Bierzemy nożyczki i większe ciciki wycinamy, a mniejsze można ogolić jednorazową maszynką.

DLACZEGO CZAPA PRZEKOZAK JEST Z WEŁNY, A NIE AKRYLU?
Po PIERWSZE, wełna jest materiałem naturalnym, który świetnie izoluje ciało przed zimnem, a akryl jest syntetycznym materiałem który nie daje uczucia ciepła mimo, że wygląda podobnie.

Po DRUGIE ma dużą higroskopijność czyli bardzo dobrze chłonie wilgoć, a przy tym separuje ją od skóry, akryl z kolei nie odprowadzi drobinek potu z Waszego czoła, bo tego nie potrafi.

Po TRZECIE jest odporna na pochłanianie zapachów, a budowa jej włókien sprawia, że nie wymaga ona tak częstego prania, akryl jak już pewnie się domyślacie łatwo się ściera, ale za to można go często prać i to w pralce czego wiecie już, żeby z wełną nie robić.

Jest jeszcze po CZWARTE dużą zaletą akrylu jest jego cena, wprost proporcjonalna do ilości jego zalet.

Dołączam tutaj też link na który możesz poznać alpaki które dostarczają nam wełnę na CZAPY (klik)